Йде завантаженя, зачекайте...

Як сприяти тому, щоб друг або родич звернувся за допомогою?

Є три основні причини, через які люди, що страждають від посттравматичного стресу вчасно не звертаються за фаховою допомогою: болісність спогадів, страх ненормальності та відсутність віри в можливість одужання.

Перша причина ховається у самих симптомах ПТСР – це стійке уникання будь-чого, що нагадує про травматичну подію. Звернення до фахівця відкидається, оскільки означає необхідність згадувати та говорити про травму, розповідати про її деталі та ділитись власними переживаннями.

Друга причина пов'язана із ставленням до симптомів та самого себе. На жаль, часто люди сприймають свої симптоми як загрозливі та хворобливі, а себе самих – як «ненормальних», «психів», «хворих на голову». І звернутись до психотерапевта чи психіатра означає для них визнати свою ненормальність, більше того показати її іншим.

Третя причина може бути наслідком недовіри до певних фахівців. Як правило вона базується на власному досвіді або історіях про некомпетентність психологів чи лікарів. Людина не вірить в те, що в зоні її доступу є спеціалісти здатні допомогти швидко, фахово і без значних матеріальних витрат, а тому і не звертається за допомогою вдаючись до самолікування або послуг сумнівних фахівців, типу ворожок чи екстрасенсів.

Справа у тому, що відмова від фахової допомоги та прагнення самостійно впоратись із проблемою часто не лише не допомагає, а навпаки – призводить до розвитку шкідливих стратегій (соціальна ізоляція, зловживання алкоголем) та посилення симптомів. Те, від чого людина втікала наздоганяє її та посилюється – болісні спогади наростають, як і відчуття власної ненормальності та невіра в можливість одужання.

Саме тому варто не підтримувати своїх друзів та рідних, які зазнали травми, у їх відмові від фахової допомоги. Навпаки – усіляко сприяти та підтримувати у рішенні звернутися до фахівців.

 (812.85 Kb)

Звернення за фаховою допомогою часто є найкращим рішенням і гарантією швидкого відновлення. Вже перші зустрічі з кваліфікованим фахівцем є мотивуючим фактором, адже після них послаблюються симптоми, з’являється цілісна картина проблем та їхнього подолання, виникає віра в зцілення.

© Вікторія Горбунова

«    Квітень 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30