Йде завантаженя, зачекайте...

Як спілкуватись та поводитись з особами, які пережили травмуючу подію?

Зіткнення з травмуючою подією веде до низки змін у функціонуванні нервової системи. Психологічними проявами цих змін є нав'язливі спогади, нічні жахіття, негативне сприйняття себе та інших, істотне погіршення настрою, дратівливість, агресивність або, навпаки, відстороненість та байдужість.

Варто пам'ятати, що жоден з цих проявів не вказує на ненормальність чи якісь відхилення. Навпаки, усі вони є нормальною реакцією психіки на ненормальні події.

За сприятливих обставин та з плином часу усі згадані симптоми минають і людина повертається до звичайного життя та відновлює свою продуктивність. До всього, як свідчать результати останніх досліджень, людям, які пережили травму та подолали її наслідки, властиве посттравматичне зростання. Вони не лише повністю зцілюються, але часто стають сильнішими, мудрішими, приязнішими, досягають значних успіхів у діяльності, будують міцніші стосунки та змінюють на краще не лише власне життя, життя своїх рідних та найближчого оточення.

Аби сприяти подоланню травматичних симптомів, відновленню, зціленню та посттравматичному зростанню людей, які зазнали травми важливо пам’ятати та робити кілька особливих речей.

 (636.09 Kb)

Одним із важливих і вагомих факторів відновлення після травматичних подій є допомога з боку близьких і рідних, їх спокійне, непатологізуюче та підбадьорююче ставлення. Дані опитувань осіб, які пережили травму і відновилися свідчать про те, що важливу роль у цьому відновленні відіграє атмосфера в родині та ставлення близьких і рідних.

© Вікторія Горбунова
«    Квітень 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30