Йде завантаженя, зачекайте...
  17 січня 2016   Розділ: Новини

ДИТЯЧА ШКАЛА ВПЛИВУ ПОДІЙ CRIES-8 Revised Child Impact of Events Scale (CRIES-8)

diti_i_viina__foto_ditini.jpg (4.66 Kb)

Шкала Впливу Подій (Impact of Events Scale, IES) була розроблена у 1979 році для моніторингу таких симптомів ПТСР, як повторне переживання травматичних подій та поведінка уникнення спогадів про події та почуттів відносно них (Horowitz et al., 1979). Таким чином, оригінальна шкала містила 15 пунктів та дві субшкали: Інтрузії та Уникнення.

Ця шкала (IES) спеціально не розроблялася для її використання з дітьми.

Два незалежні великі дослідження з дітьми від 8 років (Dyregrov et al., 1996; Yule, 1992) показали, що багато пунктів цієї шкали неправильно розуміються дітьми. На основі результатів цих досліджень було створено скорочену версію – Шкалу Впливу Подій для Дітей, яка мала 8 пунктів. Представлена тут версія шкали розроблена для дітей віком від 8 років, які уміють читати. Вона містить дві субшкали: Інтрузії та Уникнення.

Основна робота над створенням цієї шкали була проведена нашими колегами, які працювали за підтримки фундації «Діти і Війна». Велика вдячність др. Марді Горовіцу за згоду надати цю шкалу у вільне користування науковцям та практикам.

Також ми наголошуємо, що на основі лише даних цієї шкали не можна ставити клінічний діагноз дітям. Відповідний клінічних діагноз ставиться на основі значно більшої кількості даних, отриманих з структурованого інтерв’ю, за допомогою якого можна оцінити не лише наявні симптоми травматичного стресу, їхню важкість, але й вплив їх на загальне соціальне функціонування дитини.

Опитувальник CRIES-8 дозволений власником авторським прав, фундацією «Діти і війна» (http://www.childrenandwar.org) для вільного використання фахівцями у сфері психічного здоров’я по всьому світові.

Українська адаптація здійснена фахівцями Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету (www.ipz.org.ua), і так само, є дозволена для вільного безкоштовного використання.

ДИТЯЧА ШКАЛА ВПЛИВУ ПОДІЙ CRIES-8 є у вільному доступі для завантаження в рубриці "Шкали та опитувальники"
ДИТЯЧА ШКАЛА ВПЛИВУ ПОДІЙ CRIES-8
Знайшли помилку?
Виділіть проблемний фрагмент мишкою та натисніть CTRL+ENTER.
У вікні що появиться опишіть проблему та відправте повідомлення адміністрації сайту.
Будемо дуже вдячні за поширення наших матеріалів в соціальних мережах:


Опублікував Orest   Прочитано (раз): 827   |   Залишено коментарів: 0
Роздрукувати
Додавання коментаря
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Підтвердження коду безпеки :

captcha

«    Травень 2018    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31